Bóle w bocznej części brzucha. Co to może być?

Mam 43 lata. Problemy zaczęły się ponad 6 lat temu od dolegliwości brzusznych. Badania niczego nie wykazały. Robiłam kilka razy USG , gastroskopię, badania krwi itp. Wyniki bez odchyleń. Okazało się ,że mam chorą tarczycę, która musiała być w całości usunięta. Czy jest możliwe to, że to coś ma wspólnego z tarczycą? Może mi pan podać jakieś inne przykłady. Nie wiem już co mam robić. Nie mam bólów całodobowo, pojawiają się co jakiś czas głównie w okresie jesienno-zimowym. Ostatnio stwierdzono u mnie bakterię {helikobakter}. Zastosowałam kurację antybiotykową. Problemy ustąpiły na jakiś czas, po czym powróciły. Proszę o jak najszybszą pomoc.

Witam serdecznie!

Ze względu na niesprecyzowanie Pani dotychczasowej nie jestem w stanie powiedzieć, co może być przyczyną Pani dolegliwości. Wspomina Pani o bólach brzucha w bocznej jego części nie precyzując, o którą stronę ciała chodzi. Narządy w jamie brzusznej w większości są pojedyncze, rozłożone asymetrycznie, więc lokalizacja bólu bardzo dużo wnosi do diagnostyki.

Dodatkowo, nie precyzuje Pani, jaki rodzaj zaburzeń hormonalnych tarczycy zdiagnozowano u Pani. Jeżeli choruje Pani na niedoczynność tarczycy, to może się ona objawiać właśnie bólami brzucha. Drugim czynnikiem jest obecność Helicobacter pylorii, bakterii zwiększającej ryzyko wystąpienia choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

Z Pani opisu wynika, że mogło dojść do nawrotu zakażenia albo niecałkowitej eradykacji. Z tego też powodu radziłabym skontaktować się z lekarzem rodzinnym, który sprecyzuje wywiad  i zleci ewentualnie badania dodatkowe (badanie kału na pasożyty, badanie kału na krew utajoną, kolonoskopię). Konieczne jest ustalenie przyczyny Pani dolegliwości i jak najszybsze rozpoczęcie leczenia.
Pozdrawiam.