Bóle w dole brzucha a ryzyko ciąży

Pięć tygodni temu odbyłam stosunek seksualny,podczas którego partnerowi pękła prezerwatywa. Nasienie nie dostało się do pochwy, ale mniej niż 24 godziny po stosunku zażyłam tabletkę "po". Nie miałam skutków ubocznych.Po 7 dniach od stosunku wykonałam test, wyszedł negatywny.Miesiączka pojawiła się w terminie,po dwóch tygodniach od stosunku.Po tygodniu od jej końca wykonałam test,wyszedł negatywny.Mój brzuch jest twardy,pojawiają się bóle w dole brzucha.Czy mimo wszystko mogę być w ciąży?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Prawdopodobieństwo ciąży jest bliskie zeru. Należy szukać innej przyczyny dolegliwości. Zalecam wizyte w Poradni Ginekologicznej.