Bóle w dole brzucha i zawroty głowy

Witam. Moja dziewczyna od około dwóch tygodni (wraz z rozpoczęciem miesiączki) odczuwa bóle w dole brzucha. W czasie miesiączki jest to zrozumiałe, natomiast później powinny ustąpić. Do tego dochodzą zawroty głowy. Nadmienię, iż jest ona nieco ponad tydzień po zakończeniu okresu, który trwał 6 dni (czyli tyle co zwykle i taki sam jak zwykle może ciut większe krwawienie było). Proszę bardzo o podpowiedź co to może być i czy jakimś cudem jest możliwa ciąża? Dodam, że miała kiedyś wycinany wyrostek i ma kamice nerkową. Dziękuję za szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Dolegliwości bólowe brzucha są zawsze objawem, którego przyczynę należy wyjaśnić. O ile podczas miesiączki takie dolegliwości nie budzą niepokoju to trwające około 2 tygodni powinny być zdiagnozowane.

Objawy  mogą być związane z ciążą. Proponuję wykonanie testu ciążowego.
Przyczyną dolegliwości bólowych podbrzusza mogą być również schorzenia układu moczowego np. zapalenie dróg moczowych czemu sprzyja kamica nerkowa.
Proponuję wizytę u lekarza pierwszego kontaktu. Konieczne jest to do zebrania dokładnego wywiadu lekarskiego oraz badania.
Pozdrawiam