Bóle w dole brzucha po zapaleniu pęcherza moczowego

Witam.Mam 24lata,często towarzyszy mi zapalenie pęcherza moczowego od bardzo dawna wszystkie wyniki moczu wychodzą ok nawet posiew wyszedł dobrze.W ostatnim wyniku moczu w osadach wyszło że nabłonki wielokątne są liczne i od jakiegoś czasu odczuwam ból po obu stronach w dole brzucha podczas oddawania moczu po nocy.Postanowiłam wybrać się do lekarza rodzinnego, dał skierowanie na USG(nigdy nie miałam robione)okazało się że mam wodonercze2i3stopnia.Jak przebiega leczenie takiej dolegliwości?

Dzień dobry,

Na początku trzeba koniecznie ustalić przyczynę wodonercza. Czy jest ono jedno, czy obustronne? Po ustaleniu przyczyny podejmowana jest decyzja o sposobie leczenia. Niekiedy, ale nie zawsze leczenie jest chirurgiczne, czasami można leczyć farmakologicznie, ale jak pisałem wcześniej wszystko zależy od przyczyny tego stanu. Przyczyn wodonercza może być naprawdę wiele. Proszę w miarę możliwości jak najszybciej skontaktować się z dobrym urologiem.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz