Bóle w dole brzucha, stany zapalne a problemy z wyrostkiem

Mam problemy z wyrostkiem robaczkowym. Już kilka razy miałam "lekki" stan zapalny, nie było jednak potrzeby nagłej operacji. Często mam podrażnienie, odczuwam ból w prawym dole brzucha co po jakimś czasie ustępuje i mam znowu spokój. Ostrego zapalenia jednak nigdy nie miałam. Co robić? W mojej rodzinie prawie każdy ma usunięty ten organ a mój brat niestety zmarł bo było za późno. Często przebywam w Afryce gdzie opieka medyczna nie jest najlepsza.

Diagnostyka bólu brzucha musi obejmować nie tylko wyrostek robaczkowy. Jeżeli chirurg ma wątpliwości, często operuje. Lepiej usunąć zdrowy narząd niż przeoczyć ostre zapalenie, o czym przekonał się Pani brat.

Witam , nie istnieje "lekki" stan zapalny wyrostka robaczkowego!!! Wyrostek , jeśli przechodzi w stan zapalny - to nieodwracalnie i wymaga operacyjnego wycięcia!!! Proponuję wizytę u ginekologa - bo może to jajnik!!! z.żurawski