Bóle w dole brzucha u mężczyzny a kolonoskopia

mam 43 lata ,jestem mężczyzną .od 2 lat mam bóle w dole brzucha ,po lewej stronie.rok temu byłem u lekarza.powiedziała że można by zrobić kolonoskopię ale żebrym pobrał lepiej nospę.teraz od miesiąca bóle mam już praktycznie cały szas.stolec oddaję 4,5 razy dziennie.głównie do południa.czasem bardzo żadki ,jak woda ,czasem twardy.mam też przepuklinę kręgosłupa dolnego.czy mogę mieś zaspół jelita wrażliwego,może mam jakieś bakterie w jelitach.czy muszę zrobić kolonoskopię .co robić ,jakie badania

Podawane objawy sugerują patologię w obrębie jelita. W celu postawienia diagnozy konieczny wywiad i badanie fizykalne z ewentualną kolonskopią.