Bóle w dole pleców z lewej strony promieniujące do boku brzucha

Witam, od dwoch lat mam bole w dole plecow lewej strony promieniujace do boku brzucha.Pojawialy sie sporadycznie.Ponad rok temu mialam badane nerki i wyszlo ze mialam maly zastoj moczu w nerce,ale po kolejnych badaniach juz bylo ok.Od jakis 8 miesiecy bole sa mocniejsze,tym razem lekarz stwierdzil ze za ciezko pracuje i wyslal mnie na masaze, fizjoterapeuta gdy uciska mi w tym miejscu w dole z lewej strony plecow czuje bol niedozniesienia, bol promieniuje rowniez na lewy posladek i wzdluz nogi.

Sformułowanie "ból w dole pleców i bok brzucha" jest bardzo nieprecyzyjne. Znaczenie ma też charakter bólu, czynniki prowokujące, czas trwania itd
Rozpoznanie stawia się na podstawie zgłaszanych objawów i badania pacjenta.
Proponuje udać się na konsultację do neurologa.

Pozostaje pytanie dlaczego wystąpił zastój moczu i co się dzieje z nerkami. Czy są systematycznie kontrolowane. Zastój nie bierze się znikąd.

Masaże i fizykoterapia bez diagnostyki i określenia przyczyny dolegliwości też nie są dobrym pomysłem.