Bóle w dolnych partiach kręgosłupa - jak je leczyć?

Jestem kobietą mam 39 lat od ponad pół roku dokuczają mi bóle kręgosłupa. Od około 2-3 miesięcy bóle przy podnoszeniu ciężaru, złym tąpnięciu nogą są nie do zniesienia. Udałam się   po skierowanie na prześwietlenie do lekarza rodzinnego. Po prześwietleniu okazało się że mam Kręgozmyk 1 stopnia na poziomie L5-S1 i zwężenie przestrzeni międzytrzonowej L5-S1. Jestem na lekach przeciwbólowych ale niestety źle znoszę leki zalecono mi pas ortopedyczny używam go według zaleceń przez pół dnia mocno ściągnięty ale to nie wiele pomaga. Mam problemy z wykonywaniem pracy fizycznej dlatego mnie zwolniono z zakładu pracy. Czy mimo tego schorzenia mogę podjąć prace fizyczna bez obawy że coś się  stanie? Będę wdzięczna za fachową opinię

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Zaburzenia, jakie Pani opisała wskazują na obecność zmian zwyrodnieniowo-degeneracyjnych. Ich leczenie polega na:
- w ostrym okresie bólowym – unieruchomienie (łóżko), leki przeciwbólowe i zmniejszające napięcie mięśniowe,
- po opanowaniu ostrego bólurehabilitacja, czyli ćwiczenia wzmacniająco-stabilizujące, gorset ortopedyczny lub sznurówka, unikanie przeciążeń kręgosłupa.
W przypadku jeśli takie metody leczenia nie przynoszą rezultatów, stosowane jest leczenie operacyjne.
Zdecydowanie nie powinna Pani jednak dźwigać i przeciążać kręgosłupa. Jeżeli zatem chce Pani pracować proszę pomyśleć o zmianie pracy na nie fizyczną.