Bóle w górze pleców, słabości po czasie spadku ciśnienia i mocnych potów

Witam, moja mama 2 dni temu doznała bólu w górze pleców, słabości, po czasie spadku ciśnienia i mocnych potów. Po jakichś 15 minutach ból ustąpił, pogotowie było już w drodze, po przyjeździe EKG było dobre. Boję się, że może być to tętniak rozwarstwiający, mama ma 47 lat. Teraz ból jest bardzo mały czasem przechodzi. Na usg aorta brzucha była w porządku. Czy echo serca wykluczyłoby moją obawę? moja mama też miała zasłabnięcie rok temu, ale bez bólu. Po tym czasie nadciśnienie się zmniejszyło.

Najlepszą metodą poszerzenia diagnostyki serca czy też początkowego odcinka aorty byłoby właśnie badanie echokardiograficzne serca. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z kardiologiem, który wykonuje takie badanie.