Bóle w klatce piersiowej a brak diagnozy w EKG

Witam. Mieszkam na terenie UK i jestem bezradny co do pomocy medycznej tutaj. Od kilku miesięcy odczuwamy ból w klatce piersiowej po stronie lewej. Ból nie występuje samoistnie i nie mam żadnych innych objaw oprócz. Gdy dociskam brada do klatki piersiowej odczuwamy ból. Gdy napinam mięśnie odczuwamy bol, gdy próbuje skręcić tulowie ból również wystepuje. Robione miałem tylko EKG serca które nic nie wykazało. Prosze o poradę. Dziekuje

Witam!
Opisywany przez Pana chcrakter bólu nie jest typowy dla dolegliwości związanych z sercem. Występowanie dolegliwości przy ruchach tułowia, ucisku klatki wskazuje na pochodzenie bólu ze ściany klatki piersiowej. Być może przyczyną jest podrażnienie korzonków nerwowych lub zapalenie stawów żebrowo - mostkowych. Sa to niegroźne schorzenia, które można leczyć objawowo miejscowymi środkami przeciwzapalnymi. Z uwagi na brak innych objawów, młody wiek oraz prawidłowe EKG nie ma wskazań do poszerzania diagnostyki.