Bóle w klatce piersiowej i sercu

od kilku miesięcy mam częste bóle w klatce piersiowej i sercu. mam 19 lat, zdarza mi się palić ( od około pół roku, około 3 papierosy w tygodniu. co może mi dolegać?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Ciebie objawy mogą mieć wiele przyczyn, w tym mogą mieć podłoże kardiologiczne, gastrologiczne czy też pulmonologiczne. Wskazana jest dokładniejsza diagnostyka, a przede wszystkim zebranie wywiadu, zbadanie Cię i ewentualnie wykonanie badań dodatkowych. W tym celu zgłoś się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.