Bóle w klatce piersiowej i ślinotok a refluks żołądkowo-przełykowy

Witam, mam problemy z refluksem, jak powiedziala moja Pani Doktor, niestety nie robilam jak narazie badan, stwierdzila to poprzez rozmowe telefoniczna. Mam bole w klatce, ktore budza mnie w nocy i silny slinotok, trwa to dosc dlugo. Przepisane mam Omeprazole i mleczko na zgage, niestety one nie dzialaja. Czy to napewno refluks? Jest to bardzo meczace, boje sie jesc, nie moge spac. W dzien nie miewam tych dolegliwosci.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

jeśli po 2 tygodniach leczenia objawy nie ustąpiły wskazana jest gastroskopia.

Pozdrawiam.

 Lek. Piotr Pilarski

Szanowna Pani - niekoniecznie jest to refluks.Aby stwierdzić co się dzieje konieczne jest wykonanie gastroskopii i rtg przełyku z kontrastem.

Pozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski specjalista chirurgii gastroenterologicznej