Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 6 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bóle w klatce piersiowej, podwyższone ciśnienie, zawroty głowy, zimne poty i uczucie lęku

Witam, to zapewne pytanie do psychologa/psychiatry - mam 32 lata od tygodnia mecza mnie takie objawy jak (nerwo)bole lewej czesco klatki piersiowej, delikatne pieczenie w klatce w okolicach mostka, zwiekszone cisnienie tetn. ok 160/100, zawroty glowy, zimne poty, ogolny strach panika (nerwica?) ze zemdleje albo cos mam nie tak z sercem(kolatanie), mialem robione jednego dnia co prawda ale ekg 3x bylo wg lekarzy ok, czy to nerwica lekowa od czego powinienem zaczac leczenie? wizyta u psychiatry?
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Chusta lekarska - opatrunek szczęki

Chusta lekarska może zostać użyta do wykonywania opatrunków. Ekspert - lek. Łukasz Dubielecki wyjaśnia, jak opatrzyć szczękę za pomocy trójkątnej chusty.

Jeśli Pana lekarz nie jest w stanie znaleźć przyczyny fizjologicznej to wizyta u psychiatry może pomóc w postawieniu diagnozy. Objawy na pierwszy rzut oka przypominają nerwice ale tego typu diagnozę powinien postawić psychiatra po przeprowadzeniu wcześniej odpowiednich badań.

0

Witam,

objawy, które Pan opisuje mogą wskazywać na lęk paniczny, które można leczyć farmakologicznie i psychoterapią. Wskazana jest konsultacja psychiatryczna, w celu leczenia farmakologicznego lub u psychoterapeuty CBT. Psychoterapia poznawczo - behawioralna, psychoedukacja. Pacjent i terapeuta pracują razem nad zidentyfikowaniem i zrozumieniem problemu w kontekście związku jaki występuje pomiędzy myślami, emocjami i zachowaniem danej osoby. Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Proces terapeutyczny polega na modyfikacji sposobu myślenia i przekonań - to wpływa na rodzaj i natężenie odczuwanych emocji oraz zachowanie. Lekarz psychiatra zajmuje się diagnostyką i farmakoterapią. Psycholog/Psychoterapeuta zajmuje się diagnostyką i stosuje techniki, które lecza podobnie jak farmakoterapia. Można połączyć farmakoterapię, z psychoterapią.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy