Bóle w klatce piersiowej, podwyższone ciśnienie, zawroty głowy, zimne poty i uczucie lęku

Witam, to zapewne pytanie do psychologa/psychiatry - mam 32 lata od tygodnia mecza mnie takie objawy jak (nerwo)bole lewej czesco klatki piersiowej, delikatne pieczenie w klatce w okolicach mostka, zwiekszone cisnienie tetn. ok 160/100, zawroty glowy, zimne poty, ogolny strach panika (nerwica?) ze zemdleje albo cos mam nie tak z sercem(kolatanie), mialem robione jednego dnia co prawda ale ekg 3x bylo wg lekarzy ok, czy to nerwica lekowa od czego powinienem zaczac leczenie? wizyta u psychiatry?

Jeśli Pana lekarz nie jest w stanie znaleźć przyczyny fizjologicznej to wizyta u psychiatry może pomóc w postawieniu diagnozy. Objawy na pierwszy rzut oka przypominają nerwice ale tego typu diagnozę powinien postawić psychiatra po przeprowadzeniu wcześniej odpowiednich badań.

Witam,

objawy, które Pan opisuje mogą wskazywać na lęk paniczny, które można leczyć farmakologicznie i psychoterapią.
Wskazana jest konsultacja psychiatryczna, w celu leczenia farmakologicznego lub u psychoterapeuty CBT. Psychoterapia poznawczo - behawioralna, psychoedukacja. Pacjent i terapeuta pracują razem nad zidentyfikowaniem i zrozumieniem problemu w kontekście związku jaki występuje pomiędzy myślami, emocjami i zachowaniem danej osoby. Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Proces terapeutyczny polega na modyfikacji sposobu myślenia i przekonań - to wpływa na rodzaj i natężenie odczuwanych emocji oraz zachowanie.
Lekarz psychiatra zajmuje się diagnostyką i farmakoterapią. Psycholog/Psychoterapeuta zajmuje się diagnostyką i stosuje techniki, które lecza podobnie jak farmakoterapia.
Można połączyć farmakoterapię, z psychoterapią.

Pozdrawiam serdecznie