Bóle w klatce piersiowej przy astmie

Witam. Mam na imię Maria, mam 25 lat. Od dwóch tygodni mam problem ze złapaniem oddechu. Objawy występują w dzień, nasilają się wieczorem, gdy już się położę. Czuję ból w klatce piersiowej. Byłam nawet na pogotowiu, gdzie dostałam zastrzyk rozkurczowy. Wynik tarczycy wyszedł dobrze. Mój lekarz mówi, że to może być nerwica. Przepisał mi lek, ale nadal nie mogę swobodnie zaczerpnąć powietrza. Czy to może być jednak astma? Moi rodzice oboje mają astmę.

Witam!

Ze względu na obciążony wywiad rodzinny oraz wystąpienie poprawy po leku rozkurczającym oskrzela, warto przeprowadzić diagnostykę w kierunku astmy. Konieczna jest wizyta u lekarza, który zbierze dokładny wywiad i zbada Panią, oraz skieruje na badanie spirometryczne.

Pozdrawiam