Bóle w klatce piersiowej w okolicach serca u nastolatki

Witam.W tej chwili mam 19lat.Juz jako mala dziewczynka w wieku 13stu lat miewalam bole w klatce piersiowej blizej serca,jako dziewczynka nie zwracalam na to uwagi,ale teraz gdy jestem dorosla,i bole sie powtarzaja,sa silniejsze i zdazaja sie dosc czesto,ostatnio dwa razy dziennie,zaczelo mnie to niepokoic.Bol jest taki kłujacy i nie moge zlapac glebokiego oddechu.Ostatno bol zlapal mnie tak mocno ze reke sie zlapalam.Co sie dzieje.? 3miesiace temu mialam echo serca robione i bylo ok.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Prawdopodobną przyczyną bólu są zaburzenia nerwowo-mięśniowe. Proponuję skonsultować się z internistą, który zleci badania diagnostyczne (np. RTG kręgosłupa) w celu wykluczenia innych przyczyn.