Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 2 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bóle w klatce piersiowej w okolicy serca

Witam.Mam 22 lata.Prowadzę siedzący tryb życia,Regularnie spożywam alkohol.Codziennie lub co 2 dni.Są to ilości na poziomie 2-3 piw do czasem 4-5.Palę od 5 lat, od pół roku tylko e papierosa.Od jakiś 2 miesięcy~ odczuwam czasem ból w klatce piersiowej w okolicach serca(co kilka minut w różnych porach dnia).Ponadto odczuwam bóle w lewej stronie brzucha(nie są zbyt intensywne)Raczej nie śpię na lewej stronie.Ostatnio odczuwam też pulsowanie i ucisk w skroniach. Proszę o poradę(oprócz diety i ruchu
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność

Około 40-60% Europejczyków prowadzi siedzący tryb życia, z czego płyną bardzo negatywne skutki zdrowotne. Ile czasu powinniśmy poświęcać na wysiłek fizyczny? Światowa Organizacja Zdrowia zaleca podejmowanie co najmniej 30-minutowej aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności prze 5 dni w tygodniu lub 20-minutowej aktywności o dużej intensywności ? przez 3 dni w tygodniu.

Należy podjąć leczenie alkoholizmu. Bóle w klatce piersiowej wymagają diagnostyki, nalezy zgłosic sie do lekarza. Żaden lek nie zastapi ruchu i diety.

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog. Pracuje w Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku i Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety