Bóle w klatce piersiowej, zasłabnięcia, kołatanie serca i bezsenność

Kobieta, 40 lat, Zamość Witam Proszę o poradę odnośnie mojego serca. Od jakiegoś czasu mam bóle w klatce piersiowej, zasłabnięcia z wizytą na pogotowiu, kołatanie, bezsenność, uczucie załamywania kości klatki piersiowej, ciągłe napięcie w dzień i w nocy. Byłam u lekarza zrobić Echo i jak się okazało nie mam jakiejś wady natomiast mam bardzo napięte mięśnie serca, lekarka powiedziała że jak tak dalej pójdzie to wyląduję u psychiatry albo skończę zawałem. Czym grozi napięcie mięśnia sercowego

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Konkretnie rzecz ujmując to nie ma takiej jednostki chorobowej jak nadmierne napięcie serca. Prawdopodobnie Pani objawy są wynikiem nerwów i stresu choć oczywiście nie mam możliwości wykluczyć organicznej choroby serca. To co powiedziała Pani doktor jest realne gdyż może dojść do niedokrwienia mięśnia sercowego.