Bóle w lewym podbrzuszu oraz biegunki i zaparcia

Witam, od kilku lat mam bóle w lewym podbrzuszu,robiłem badania krwi,usg jamy brzusznej,krew utajona i wszystko było ok. Bóle raz były mocniejsze a raz prawie nie odczuwalne. Taki nudzący ból. Nigdy nie ostry.Podejrzewam Zespół jelita drażliwego. Jednak dość dużo czytałem i zaczynam sie zastanawiać czy to nie cos poważnego. Typu wrzodziejące zapalenie czy rak jelita. Mam 21 lat. Raz mam zaparcia a raz biegunki. Boje sie rownież ze to moze być cos z trzustka. Czy to moze być cos powaznego?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

proszę zacząć diagnozowanie od wizyty u gastrologa. Lekarz zleci badanie być może kolonoskopię i znajdzie przyczynę problemu - możliwe równiez ze to zespół jalita drażliwego.

Pozdrawiam