Bóle w łokciu przy ściskaniu dłoni w pięść i przy podnoszeniu czegoś cięższego

Witam. Od jakiegoś czasu mam bóle w łokciu ale tylko przy ściskaniu dłoni w pięść i przy podnoszeniu czegoś cięższego. Neurolog powiedział, że to stawy , ale czemu tylko boli przy zaciskaniu ręki w pięść i to bardziej przy wyprostowanej ręce a przy zgiętej prawie wogóle. Jak ruszam ręką, prostuję i zginam to raczej nie boli, zaciskam zgiętą też nie boli, a zaciskam wyprostowaną to bardzo i jak coś podnoszę to też.

Witam,
Objawy które Pani podaje są bardzo typowe dla zapalenia nadkłykcia bocznego kości ramiennej czyli tzw. łokcia tenisisty. Proszę udać się do lekarza ortopedy aby zaplanował leczenie.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu
Klinika Solumed-Ortopedia