Bóle w nadbrzuszu, zgaga, bóle za mostkiem i kwaśne odbijanie

Witam.Od roku męcze się z bólem w nadbrzuszu, silną zgagą, bólem za mostkiem i częstym kwaśnym odbijaniem. Wczesniej te objawy nie były aż tak bardzo dokuczliwe ale niedawno sie nasiliły. Trafiłam do szpitala na diagnostyke , miałam mieć gastroskopię , natomiast nie dałam rady bez znieczulenia. Dostałam skierowanie do innego szpitala gdzie robione jest to badanie ze znieczuleniem ale najbliższy termin to marzec 2017. Boje sie czekac aż tyle , tym bardziej ze dolegliwości są uciążliwe

Witam Panią

Również zaleciłabym wykonanie badania prywatnie, a w celu złagodzenia dolegliwości proszę spróbować zastosować dietę łatwostrawną. Najlepiej, gdy ograniczy Pani smażone potrawy, produkty typu fast-food, słone przekąski. Proszę zwrócić uwagę, po jakich produktach czuje Pani dyskomfort i w miarę możliwości wykluczyć je z diety.
Wystąpienie lub nasilenie zgagi może być związane ze spożyciem owoców cytrusowych, soków z tych owoców, pikantnych przypraw tj: pieprz, ostra papryka, chilli i curry. Czekolada i wyroby czekoladowe, mocna herbata, kawa, alkohol, wpływają na obniżenie napięcia w dolnym zwieraczu przełyku, co może skutkować nasileniem epizodów refluksu, zwiększając narażenie błony śluzowej przełyku na drażniące działanie kwasu żołądkowego.
Pozdrawiam