Bóle w odcinku lędźwiowym a mierna skolioza

Witam, od kilku tygodni zmagam się z bólem w odcinku lędźwiowym. RTG wykazało mierną skoliozę z wyprostowaniem lordozy lędźw. Skurcz pleców był tak silny, że pojawiło się widoczne skrzywienie pleców i asymetria, w szpitalu podali mi leki przeciwbólowe i rozkurczające, co poprawiło wygląda sylwetki, przepisano Mydocalm, 3 doby później skurcz powrócił, lekarz przepisał dodatkowo Movalis. Ból nadal się utrzymuje(2 tygodnie), dodatkowo pojawia się spory obrzęk. Jakie badania powinnam wykonać?

Nie bardzo mi pasuje "obrzęk" w tej okolicy. Czy jest gorączka? Może warto zrobić badanie CRP? Choroba reumatyczna? Warto o tym pomyśleć.
Jeśli wykluczymy problemy reumatologiczne, pozostaje kręgosłup. Docelowo warto zrobić MR. Leczenie typowe - leki jak wcześniej, można w zastrzykach. Warto spotkać się z neurologiem.