Bóle w odcinku lędźwiowym a opis badania RTG

Lat 20,od lat 7 gram intensywnie w siatkówkę, podczas jednego z meczów pochyliłam się i już niestety nie mogłam się podnieść.To nie pierwsze bóle w odc.lędźwiowym. Ale nigdy aż tak bolesne. Opis badania RTG: :wtórna asymetria poszczególnych przestrzeni międzykręgowych/szczyt skrzywienia na poziomie L1-L2; spłycenie lordozy kr. L ; podejrzenie spondylolistezy na poziomie L5-S1 z cechami relatywnego przewężenia wymienionej przestrzeni m-kręgowej. Można to objaśnić jakoś bardziej zrozumiale??

Wszystko wskazuje że masz skoliozę. Niestety, gra w siatkówkę nie jest dobra dla tego typu schorzenia. Zbyt mocno przesila "skrzywiony" kręgosłup.
"podejrzenie spondylolistezy na poziomie L5-S1 z cechami relatywnego przewężenia wymienionej przestrzeni m-kręgowej" znaczy mniej więcej tyle samo co: prawdopodobieństwo występowania kręgozmyku na poziomie L5-S1 z dyskopatią na tym poziomie. Wskazane byłoby pogłębienie diagnostyki po zbadaniu najlepiej przez ortopedę.