Bóle w okolicach blizn po zabiegu przepukliny pachwinowej

Witam, mam pewien problem. 4,5 miesiaca temu mialem wykonany zabieg przepukliny pachwinowej lewostronnej z siatka, metoda klasyczna. Wrocilem do treningow ale na spokojnie, mm brzucha bardzo na spokojnie zeby nie obciazac. Od paru dni czuje bol w okolicy blizny ale nizej blizej jader,jak by lewa dolna czesc penisa, czy jest mozliwosc,ze siatka sie przesunela gdy nic nie widze zeby sie dzialo. Czy badanie USG u urologa powie mi czy wszystko wporzadku? Z gory dziekuje. Pozdrawiam

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny Panie, Praktycznie niemożliwe jest przemieszczenie siatki po zabiegu plastycznym przepukliny pachwinowej. W trakcie zabiegu jest ona stabilizowana poprzez szwy lub klipsy mocujące.
W Pana przypadku decydować będzie badanie usg. Czasami po takim okresie po zabiegu ujawnia się miejscowa infekcja lub podrażnienie wywołane ciałem obcym (jakim jest siatka) - stąd bolesność miejscowa.
Pozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Witam,
Jeżeli nie widać nawrotu przepukliny w badaniu pacjenta, to dolegliwość jest związana z unerwieniem powierzchownym, które w różnym stopniu jest uszkadzane. Wymaga to jedynie czasu na odtworzenie się unerwienia.