Bóle w okolicach karku i obojczyka po laparoskopii woreczka żółciowego

Witam. Jestem cztery dni po laparoskopii woreczka żółciowego. Ogólnie czuję się dobrze, ale dokucza mi przelewanie się "powietrza" w brzuchu (bardzo niemiłe uczucie) i bóle w okolicach karku i obojczyka. Jak długo może utrzymywać się taki stan? Po jakim czasie jeśli nie ustąpi zgłosić się do lekarza? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. Daniel.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny Panie, takie objawy mogą się utrzymywać nawet 2-3 miesiące po zabiegu.
Trochę cierpliwości.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski

Opisywane dolegliwości zależne są min. od warunków operacyjnych, np. żółć z perforowanego pęcherzyka w trakcie preparowania (zdarza się tak czasem i to nie błąd) potrafi przez kilka dni albo nawet 2 tygodnie drażnić otrzewną i wywoływać bole które niepokoją ale nie są zwykle groźne. Proszę zapytać operatora o szczegóły tylko delikatnie bo jak się wystraszy to zamknie się w sobie i nic nie powie ;-)