Bóle w okolicach klatki piersiowej u taty

Witam.Martwie sie o mojego tate,Zdarza sie,ze łapią go bole w okolicach klatki piersiowej,ktore porownuje do uczucia jakie towarzyszy polknieciu zbyt duzego kęsa pokarmu.Pomaga mu wtedy napicie sie kilku lykow wody.Tata ma 55lat,ok.172cm i ok.87/88kg.EKG poprawne,holter cisnieniowy pokazywal czesto wartosci 170.Tata tlumaczyl to tym,ze w dniu badania byl przemeczony i niewyspany.Je niestety duzo smazonych rzeczy, miesa wieprz. i wolowego.Pali e-papierosa od blisko 2 lat,wczesniej palil zwykle

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje namówienie Tatę na wizytę u kardiologa, być może konieczne jest powtórzenie badań, dorobienie badań z krwi. Na pewno trzeba także przekonać Tatę do zmiany diety.