Bóle w okolicach podbrzusza przed terminem miesiączki

W styczniu w planowanym terminie pojawiła się miesiączka, trwająca tyle, co zwykle jednak krwawienie było bardzo skąpe. Wynik testu ciążowego był negatywny. W tym miesiącu miesiączka spóźniła się 5 dni. Na dwa dni przed planowanym terminem pojawiły się bóle w okolicach podbrzusza jednak były znacznie silniejsze niż zwykle. Ból dostwierał mi przez kolejne 5 dni, po czym ustał. Po dniu "spokoju" pojawiła się miesiączka (obfitość normalna) jednak trwała 3 dni. Co może być powodem?

Aleksander Ropielewski

Bez przeprowadzenia pełnego badania ginekologicznego trudno jest to stwierdzić dlatego proponuję kontakt z ginekologiem.

Lek. Tomasz Budlewski

Być może zaburzenia hormonalne. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.