Bóle w okolicach serca a podwyższony puls

Witam! Mam 20 lat od tygodnia czuję dziwny ból w okolicy serca. Czasami ma on charakter gniotący innym razem kłujący. Na początku ból odczuwałam w momencie kiedy o nim myślałam, teraz mam wrażenie, że moje serce wydaje się "cięższe" nawet przez cały dzień. Z nerwów zauważyłam też,że mam podwyższony puls. Bardzo się boję a im więcej o tym myślę tym ból się nasila... Nie wiem czy to przez nerwy czy naprawdę coś może mi dolegać. Bardzo proszę o pomoc!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości mogą mieć podłoże zarówno somatyczne jak i psychogenne. Tak naprawdę warto jedna wykluczyć patologiczne podłoże objawów. Sugeruję zatem konsultację z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz zleci badania dodatkowe. Być może zostanie Pani także skierowana do specjalisty kardiologa.