Bóle w okolicy wątroby a wynik USG

Mój tato od pewnego czasu narzekał na bóle w okolicy nerek. 2 razy był w szpitalu,wymiotował żółcią,podejrzewano u niego kamica nerkowa,lecz prawdopodobnie miał jakieś złogi .Ostatnio jednak uskarża sie na bóle w okolicy wątroby,wiec postanowił zrobic badanie usg. Oto skrócony opis wyniku badania: Wątroba niepowiekszona o podwyzszonej echogenicznosci miazszu,bez cech cholestazy,z hypoechogeniczna zmiana 1,8x2,2x1,6cm w okolicy pecherzyka zółciowego,..., . Czy moze to byc cos powaznego?

Trudno określić na podstawie samego USG. Zmiana jest mała i raczej nie wskazuje na nic niepokojącego. Do rozważenia należy wziąć pod uwagę poszerzenie diagnostyki o TK jamy brzusznej z kontrastem, która szczegółowo oceni tą zmianę. O wszystkim powinien zadecydować lekarz prowadzący.

Tak , to może być obraz poważnej choroby. Nalezy zweryfikować ten opis innym badaniem obrazowym, na przykład wykonując tomografię komputerową i jak najszybciej zasiegnąc porady chirurga przewodu pokarmowego.