Bóle w okolicy wątroby i wskazania do wykonania prób wątrobowych

Witam, Czy wyniki laboratoryjne (Np. podstawowe badania krwi i próby wątrobowe) wykażą ,jeżeli coś zaczyna się dziać z wątrobą (początki uszkodzenia, stłuszczenia) ? Czasem czuje bóle w okolicy wątroby (łuku żebrowym). Mam obawy czy z tym narządem jest wszystko dobrze, bowiem nadużywałem alkoholu (dziennie ok4 piw) oraz przez pewien okres zażywałem farmakologie typu trosicam, biofenac. Czy jeżeli cokolwiek miałoby siężać z wątrobą to czy wyniki to wykażą (morfologia, próby wątrobowe) ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli chce Pan sprawdzić funkcję wątroby proszę wykonać USG jamy brzusznej, AST, ALT, GGTP oraz bilirubinę.