Bóle w pachwinie

W młodym wieku (3 lata) miałem operację na przepuklinę pachwinową, w wyniku tejże prawdopodobnie uszkodzono jakieś części organizmu, bo podczas dojrzewania zauważyłem, że jedno jądro mam wyraźnie mniejsze, ale przeszedłem nad tym do porządku dziennego i... mam czworo dzieci. Jednak od pewnego czasu odczuwam lekkie bóle w okolicach pachwiny (nieco powyżej) i są one związane z czynnościami fizjologicznymi... parcie. Od tego czasu zaczynam poważnie obawiać się jakiegoś paskudnego schorzenia... mam 52 lata i chciałbym jeszcze nieco pooddychać. Doradzicie mi co, mam zrobić?

Witam!

Oczywiście jest to możliwe, że podczas operacji przepukliny w dzieciństwie doszło u Pana do uszkodzenia struktur znajdujących się w kanale pachwinowym. Po wielu latach w miejscu operacji mogło dojść do przebudowy tkanek, co skutkuje bólem w czasie parcia. Nie należy obawiać się "paskudnych schorzeń" - warto natomiast udać się do chirurga, który zbada Pana, oceni jak wygląda okolica operowanej pachwiny, jeśli będzie taka konieczność - zleci badanie usg i wyjaśni Pana wątpliwości dotyczące przyczyny dolegliwości.