Bóle w płucach, duszności, kaszel. Czy to może być astma?

Witam. Mam piętnaście lat. Dziś już 5 dzień czuję ucisk w klatce piersiowej, do tego sporadycznie miewam kaszel, podczas którego czuję pulsujący ból w gardle i niżej. Oprócz tego lekkie duszności, a chociażby chwilowe (kilkusekundowe) złapanie powietrza i nieoddychanie powoduje łaskotanie w gardle, po czym duszenie się. Jednak to tylko, co jakiś czas, natomiast ból w płucach trwa ciągle. Czy to mogą być objawy astmy? Czy powinienem się zwrócić się do lekarza?

Witam!

Na podstawie podanych informacji trudno wypowiadać się na temat przyczyny dolegliwości. Konieczne jest zebranie szczegółowego wywiadu oraz badanie lekarskie. Doradzam zatem wizytę u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam