Bóle w nadbrzuszu a ryzyko wrzodów żołądka

Mam 19 lat ,od 2010 roku się borykałam z bólem w nadbrzuszu na wiosnę i jesień. Pod koniec roku 2012 trafiłam do szpitala z silnym bólem nadbrzusza i miałam robioną gastroskopię okazało się że mam zapalenie błony śluzowej żołądka ,lekarz wtedy powiedział że za rok mogę się wrzodów nabawić. Od niedzieli mam silny ból w nadbrzuszu ( ucisk głodu) byłam u lekarza i przepisał mi "polprazol" ból nie ustępuje boję się że mam wrzody . Mogę poprosić lekarza o skierowanie do szpitala na gastroskpię ?

Małgorzata Panek

Proszę udać się do lekarza rodzinnego lub gastrologa, a w przypadku silnych dolegliwości bólowych do SOR. Tam zostanie wykonana niezbędna diagnostyka.
Pozdrawiam