Bóle w podbrzuszu po cesarskim cięciu a krwiak lub endometrioza

Mijają 4 miesiące od cięcia cesarskiego. Wobec bólów w podbrzuszu (nad blizną) wykonałam USG. Według radiologa to 6 cm krwiak, według ginekologa endometrioza. Skąd taka rozbieżność w diagnostyce? Skąd w tak krótkim czasie endometrioza i to takiej wielkości? Mam miesiączki od trzech cykli, są one dość intensywne ale nie bolą jakoś specjalnie mocno. Czy ginekolog może się mylić? Chce od razu wywoływać hormonalnie pesudomenopauzę a mnie takie postępowanie przeraża. Proszę o pomoc.

Aleksander Ropielewski

Nie potrrafię rozstrzygnac czy mamy do czynienia z krwiakiem czy tez z ogniskiem endometriozy bez możliwości oceny badania USG. Edometrioza ma różny przebieg jeśli chodzi o wzrost. Co do wywoływania przedwczesnej menopauzy zostawiłbym tą opcje jako ostateczność. Proponuję skonsultować sytuację z innym ginekologiem.