Bóle w podbrzuszu podczas stosunku i mały mięśniak macicy

Witam.Mam 29 lat. chodze regularnie prywatnie do ginekologa co pol roku. Zawsze co wizyte mam badanie usg,zwykle badanie ginekologiczne oraz cytologie. wszystko jest zawsze dobrze, oprocz tego ze mam 2 cm miesniaka. Z tego co mi wiadomo taki maly miesniaczek nie powinien powodowac tych dolegliwosci. Co w takim razie moze powodowac bole w podbrzuszu czasami na jajniku podczas stosunku?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisana zmiana może być przyczyną dolegliwości. Nie można jednak wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa celem rozszerzenia diagnostyki.