Bóle w podżebrzu i łopatki

Witam od 7 miesięcy mam bóle w lewym podżebrzu.Na początku ból nie był związany z posiłkami lale ostatnio zauważyłam ,że zwiększa się po słodyczach, mleku i tłustych potrawach. Czasami boli mnie również lewa łopatka i ogólnie plecy w części piersiowej kręgosłupa. Ból rzadziej pojawia się w prawym podżebrzu i w prawej łopatce. Amylaza i lipaza w krwi prawidłowa. Usg również ok.Ból jest ciągły. Nie mogę spać na lewym ani prawym boku tylko na plecach. Czy to może być choroba trzustki?

Myślę, że raczej nie jest to choroba trzustki tym bardziej, że USG jamy brzusznej jest w porządku. Kierowałbym się, że przyczyną dolegliwości jest jakaś patologia w zakresie odcinka piersiowego kręgosłupa (do rozważenia wstępnie wykonanie RTG tego odcinka kręgosłupa).