Bóle w prawym boku w 3 trymestrze ciąży

Witam. Jestem w 3 trymestrze ciąży, od dwóch dni mam bóle w prawym boku. Wzięłam no-spę, ale nie pomogło. Mam też bakterie w moczu. Czy to coś niepokojącego?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Bólu brzucha w ciąży nie wolno lekceważyć. Możliwe, że nic groźnego się nie dzieje, ale należy wykluczyć możliwość niebezpicznych przyczyn takich dolegliwośći.

Ponieważ zdiagnozowano bakterie w moczu, jedną z możliwych i dość prawdopodobnych przyczyn jest odmiedniczkowe zapalenie nerek. Typowo ból umiejscawia się wówczas w okolicy lędźwiowej i promieniuje do pachwiny. Towarzyszą temu gorączka, nudności i wymioty. Jednak w ciąży obraz choroby może być zamazany, a objawy nietypowe.

Ponieważ boli Panią prawy bok, pod uwagę należy brać również zapalenie wyrostka robaczkowego i zapalenie pęcherzyka żółciowego.

Możliwe też, że nic groźnego się nie dzieje.

Powinna Pani jak najszybciej skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia przyczyn powyższych dolegliwości.