Bóle w prawym dolnym boku brzucha promieniujące na plecy

Witam.Odczuwam bóle w prawym dolnym boku brzucha które promieniuje na prawy bok pleców, wcześniej jakby szczypalo a teraz boli często i się nasila oraz bardzo pali mnie w żołądku.Co to może być?

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele . Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuje udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.

Witam Pana,

Aby dokładniej określić przyczynę, należałoby Pana zbadać. Jeśli chodzi o "palenie"w zołądku, to może mieć Pan zapalenie błony śluzowej, nadżerkę lub owrzodzenie. Warto kupić sobie np. jakiś preparat omeprazolu lub pantoprazolu i przyjmować rano na czczo przez 14 dni, powinno pomóc, a do tego odpowiednia dieta z wykluczeniem produktów ciężkostrawnych. Proszę wybrać się do internisty lub gastrologa. Konieczne jest badanie oraz wykonanie badań laboratoryjnych. Jeśli ból będzie się nasilał lub pojawi się gorączka, to niech Pan przyspieszy wizytę, aby nie był to przypadkiem "wyrostek".

Pozdrawiam serdecznie.
Dr n. med. Marek Derkacz