Bóle w ręce a smarowanie ją maścią

Witam. W piątek w nocy poczułam straszny ból w lewej ręce. Boli do tej pory, spać nie mogę bo ból się nasila. Boli mnie lewa ręka przedramię potem coraz wyżej i koło szyji. Byłam u lekarza, powiedział że to zwykłe przewianie. Smaruje maściami, nosiłam plaster rozgrzewający jednak nic nie pomaga, a ból się nasila. W zasadzie nawet nie mogę brać cięzkich przedmiotów bo od razu mogę opuścić. Co to może być?

Dzień dobry,

Możliwe że ból, który Pani odczuwa w ręce jest bólem promieniującym a jego przyczyna znajduję się w odcinku szyjnym. Dolegliwości takie mogą występować na skutek ucisku wywieranego przez zniekształcone kręgi na nerwy wychodzące z rdzenia kręgowego. Aby potwierdzić taką diagnozę należy wykonać odpowiednie testy funkcjonalne dla odc. szyjnego. Proszę się zgłosić do fizjoterapeuty bądź lekarza w celu poszerzenia diagnostyki o badania obrazowe.

Pozdrawiam serdecznie.