Bóle wątroby, serca i poszerzone naczynia żylne III stopnia w gastroskopii

Mój tata ma problemy z wątrobą, ma bóle wątroby i serca, ma małopłytkowość (wynik: 50). wyniki badań: gastroskopia: poszerzone naczynia żylne III stopnia, wpust w normie, żołądek o prawidłowym kształcie i perstaltyce, błona śluzowa dna trzonu i antrium zaczerwnieniona, mozaikowa z licznymi nadżerkami pokrytymi hematyną, odźwiernik sprawny, w inwersji aparatu wpust i sklepienie żołądka prawidłowe. wyniki krwi: RBC 3,61; HGB 11; HCT 33,8; PLT 50. Co to znaczy? Co robić?

Pani Tata ma chorą wątrobę, stąd też żylaki przełyku; w gastroskopii - zapalenie błony śluzowej żołądka. Leczeniem powyższych zajmuje się gastroenterolog. Szkoda,że nie padała Pani CAŁEGO wyniku morfologii - z przytoczonych wartości wynika, że występuje niedokrwistość, ale nie można stwierdzić, z jakiego powodu (niedobór żelaza? a może kwasu foliowego i B12, wtedy również może być małopłytkowość). Trzeba rozpoznać przyczynę i leczyć niedokrwistość, jak również dbać o prawidłowe ciśnienie krwi, żeby nie doszło do krwotoku z żylaków przełyku.