Bóle węzłów chłonnych szyi i pad pachami

Witam bolą mnie od tygodnia węzły chlonne szyji pod pachami i obojczykowe byłam u lekarza orzymalam najpierw lek bactrim forte teraz clindacymin, w dniu wczorajszym popołudniu zauwazyłam koło oczu maleńke bruzdki a w dzisiejszym mam wokół oczu ust i koło nosa bruzdki jak gdyby małe pencherzyki takie malutkie raczej nie jest to uczylnie na leki bo bactrim forte brałam tydzien i nic mi nie było a drugi lek biorę od wczoraj wieczorem juz po pojawienu sie bruzdek.Moje pytanie czymoze to byc rózyczka

Aleksander Ropielewski

Pani objawy i okres trwania choroby nie wskazują na różyczkę. Bez przeprowadzenia badania przedmiotowego nie jestem jednak udzielić odpowiedzi odnośnie przyczyny.