Bóle z prawej strony podbrzusza i krew w kale

Witam, od okolo trzech miesiecy mam bole z prawej strony podbrzusza, czasem wydaje mi sie ze promieniuja w strone pachwiny a nawet uda....Naciskajac podbrzusze w tej częsci wyczuwam jakby kulke, raz jest wieksza, raz mniejsza....Dodam iz ostatnio w kale zauwazylam rowniez krew(skrzepy krwi wymieszane z kalem,krew koloru zywo czerwonego). Miewam zaparcia, czesto oddaje gazy. Do jakiego lekarza powinnam sie zglosic?Ewentualnie jakie badania wykonac?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Pojawienie się krwi w kale wymaga niezwłocznej oceny specjalisty gastroenterologa. Proszę nie bagatelizować objawów!