Bóle z tyłu głowy: jakie badania powinnam wykonać?

W latach 1980 - 1985 w trakcie pracy miałam zawroty głowy, z migającymi czarnymi plamkami, potem ustapily. Od niedawna mam mrowienie nóg, rąk, a nawet tyłu głowy. Miałam bardzo częste biegunki, ostatno zatwardzenia, przy tym są nagłe parcia zwłaszcza rano jak wstaję. Jestem wiecznie zmęczona,śpiąca i wpadam w depresję - nic mi się nie chce. Od jakiegoś czasu mam słabe zawroty głowy, które teraz przeobraziły się w bardzo częste. Chodzę zataczając się. Przed oczami mam czarne plamki. W poniedzialek 28.02.11 dostałam silnego bolu głowy, zrobiło mi się słabo i straciłam przytomność. Zabrano mnie do szpitala i zrobiono CT oraz pobrano mi z kregosłupa szpik kostny. Krew była w 3 ampułkach - lekarze mają podejrzenie, że przy ukłuciu mogła znaleść się krew. Nie wyraziłam zgody na ponowne pobranie szpiku. Robiłam MRT normalne i z kontrastem. Wyniki będę miała około wtorku. Jestem załamana. Czy leżę, chodzę, siedzę, to bardzo kreci mi się w głowie jak na przejażdżce karuzelą. Nie mam choroby lokomocyjnej. Czy jest ktoś, kto może mi pomóc? Beędę bardzo wdzięczna za pomoc. Mam dobry dostęp do różnego rodzaju badan. Bardzo proszę pomóżcie mi. Planuję zrobienie badań u laryngologa i obawiam się, że powie mi, iż wszystko jest w porządku. Danuta

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Same zawroty głowy wymagają konsultacji laryngologicznej i neurologicznej. Być może więc pomoże wizyta u tych specjalistów.
Natomiast ponieważ dołączają się u Pani jeszcze inne objawy, przyczyna dolegliwości może tkwić gdzie indziej. Zaburzeniach hormonalne - niedoczynność tarczycy lub choroby ogólnoustrojowe, czy metaboliczne, takie jak, np. cukrzyca, to wszystko należy wykluczyć. Takie objawy dać może także niedokrwistość, wówczas należy znaleźć jej przyczynę.
Proszę jednak nie diagnozować się na własną rękę. Zaufanie lekarzowi jest bardzo ważne, by przeprowadzić dokładną diagnostyke i postawić odpowiednią diagnozę.
Pozdrawiam!