Bóle z tyłu głowy od trzech miesięcy

Witam od okolo 3 miesiecy mam bole z tylu glowy lekki bol towarzyszy mi codziennie a raz na jakis czas jest nie do zniesienia cosnienie mam dobre 120/84 raz na jakis czas 135/85 mysle ze nie jest az tak wysokie aby bolala mnie tak glowa ;( co to moze byc ? Dziekuje

Dzień dobry,

Ciśnienie tętnicze ma Pani prawidłowe. Bóle głowy w okolicy potylicy często pojawiają się w przypadku nadciśnienia lub u osób, które kiedyś miewały niskie wartości ciśnienia tętniczego - rzędu 95/70 mmHg i dochodzi u nich do wzrostu wartości RR. Jeśli taka sytuacja miała w Pani przypadku miejsce, wówczas to może być przyczyną. Jeśli nie, wówczas sugerowałbym kontakt z lekarzem, który zbierze dokładny wywiad i szczegółowo Panią zbada, zalecając w razie potrzeby dalszą diagnostykę i leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz