Bóle zęba po robionym leczeniu kanałowym

Byłam w domu rodzinnym gdzie robiłam zęba, Pani dała mi lekarstwo na zęba po czym powiedziała żebym sie zglosiła po tygodniu na leczenie kanałowe. Musiałam zatem iść do stomatologa w miejscowości której studiuje po czym w miedzy czasie zaczela strasznie boleć mnie 8. Pani doktor powiedziala ze musze ją wyrwać a dopiero pożniej zrobimy 4 kanałowo. Jestem juz 2 dobre po wyrwaniu do tego wypadlo mi lekarstwo z 4 i wydaje mi sie ze jest tego zęba coraz mniej. Moze mi Pan doradzić co powinnam zrobic?

Witam
Proszę po prostu kontynuować leczenie kanałowe czyli endodontyczne.
Fundament czyli korzeń 4 to podstawa, a na niej można naprawdę sporo zbudować i stan korony zęba w trakcie leczenia nie ma aż tak wielkiego znaczenia.
Pozdrawiam
Bartosz Niedziółka

www.doktorbart.pl

www.extra-dent.pl

Stomatologia Extra-Dent

os. Tysiąclecia 12

61-255 Poznań

tel.: 61 870 10 35

tel. kom.: 602 789 712

e-mail:

gabinet@extra-dent.pl

Dzien dobry,
koniecznie musi Pani dalej leczyć kanałowo chory ząb, szczególnie jeżeli wypadł opatrunek. Ząb nie powinien być otwarty ponieważ cały czas dostają się do kanałów bakterie i migrują coraz głębiej w tkankę korzenia, a nawet infekują otaczającą ząb kość.