Bóle zęba po wypełnieniu amalgamatowym

Kilka dni temu stomatolog wymienił mi w zdrowym zębie (górna siódemka) wypełnienie amalgamatowe na białe. Od tego zabiegu ząb stał się bolesny, nie mogę gryźć/jeść tą stroną. Oczywiście zgłoszę się do dentysty ale jestem ciekawa co może być tego przyczyną i czy można naprawić ząb tak aby nie bolał? Jestem zawiedziona, do tej pory nie sprawiał żadnych problemów/pod amalgamantem ponoć nie było żadnej próchnicy.

Witam. Może się okazać, że wypełnienie jest niedostosowane w zgryzie, czyli jest za wysoko. Poza tym, u niektórych osób może występować czasowa wrażliwość na materiał po wypełnieniu zęba...związane jest to m.in. z jego przesuszeniem w trakcie wymiany wypełnienia. Najlepiej będzie udać sie na kontrolę i obserwowac ząb.