Bóle zęba po założeniu mostu

Witam, mam pytanie odnośnie mostka na zęby. Otóż jakieś pół roku temu miałam zalożony most. Są to zęby numer 7,6,5 po lewej dolnej stronie szczęki. Moja siódemka przed założeniem mostka byla w kiepskim stanie. Po pół roku od założenia mostu, od kilku dni czuję ból w okolicy siódemki ale tylko podczas jedzenia, przy ucisku na ten ząb. Mam wrażenie, jakby dziąsło zaczęlo nachodzić do góry na ten ząb. Czy to może oznaczać, że most się zapada? Czy po założeniu mostu można dobudować go zahaczając jeszcze o ósemkę? Wtedy chyba most byłby bardziej stabilny i mocny. Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości wskazują na konieczność oceny lekarza dentysty!

Być może ząb obumarł po założeniu mostu i konieczne jest przeprowadzenie leczenia kanałowego. Raz wykonanego mostu nie da się powiększyć o kolejny ząb. Trzeba byłoby zdjąć stary i wykonać nowy most. Na ósemkach zwykle nie stabilizuje się mostów. Nie są to dobre zęby filarowe. Proszę odwiedzić lekarza, który wykonywał most, aby skontrolował sytuację.

Pozdrawiam
lek. stom. Wojciech Fąferko
www.dentim.pl