Bóle zęba po zmianie wypełnienia w zębie

Dwa tyg. temu stomatolog usuwała mi stare wypełnienie i zrobiła super ładne jasne. (150 zł).Po zabiegu ząb bolał cały tydzień.Na wizycie stwierdziła,że zrobi leczenie kanałowe.Powiedziała,że ząb ma dwa kanały,ale na razie zrobiła jeden (200 zł).Mam obserwować co się dzieje.Ząb boli co teraz zrobić?Czy to był prawidłowy tok leczenia? Pani dr ma dobrą opinię ale drogiej specjalistki.

Po wymianie wypełnienia mogą utrzymywać się dolegliwości przejściowe (nadwrażliwość) lub trwałe (stan zapalny miazgi). te drugie wymagają leczenia kanałowego. Nowoczesne leczenie powinno odbyć się na jednej wizycie pod mikroskopem i nie ma możliwości opracowania jednego kanału. Zawsze powinny być leczone wszystkie kanały co potwierdzamy na RVG lub TK.