Bóle zęba przy dotknięciu go palcem

Witam, mój problem polega na tym, że boli mnie ząb (czwórka) ale tylko przy dotknięciu palcem go, ugryzieniu lub dostaniu się niego powietrza. Jest taki jakby bardzo wrażliwy. Próchnicy w zębie nie ma. Co robić? Wiadomo trzeba iść do dentysty ale wolałabym się przygotować co mnie może tam czekać.

Dzień dobry,
koniecznie trzeba iść do dentysty. Prawdopodobnie lekarz będzie musiał zrobić zdjęcie rentgenowskie. Taki ból przy dotyku, przy gryzieniu i chłodnym powietrzu może być przy próchnicy, przy mono odsłoniętych szyjkach, po urrazie czyli uderzeniu lub nadmiernym obciążeniu zęba. Dlatego lekarz musi ten ząb dokładnie obejrzeć, żeby mógł postawić diagnozę.