Bóle zęba przy nadgryzaniu po leczeniu kanałowym

Kilka miesięcy temu miałam leczenie kanałowe zęba, jednak po leczeniu bolał on przy nagryzaniu. Dentysta zmienił mi wypełnienie i udrożnił kanały i ząb się wyciszył na około miesiąc. Niestety sytuacja ta się powtórzyła i powtórzyliśmy procedurę. Aktualnie znowu ząb boli przy nagryzaniu mimo, że niedawno dentysta wymienił cały opatrunek. Jestem w 7m ciąży więc leczenie odbyło się bez rtg, a zamknięcie kanałów planujemy po urodzeniu. Czy to oznacza, że ząb do usunięcia? jest to bezpieczne w ciąży?

Witam.Usuniecie zeba jest bezpieczne w ciazy,ale lepej by bylo go zaplombowac po wypelnieniu kanalow.Dlugosc kanalow mozna zmierzyc endometrom,bez zdjecia rtg.to by zapewnilo szczelnosc.Pozdrawiam.