Bóle zęba przy założonym aparacie ortodontycznym

Witam! Potrzebuję pomocy. Mam problem z 6 (w sumie 7, ponieważ wcześniej miałam usuniętą 6). Ząb co jakiś czas mnie pobolewa, promieniuje to również na dolną 7. Od wczoraj zaczął mnie rwać również ząb 3 (takie szarpnięcie co jakiś czas) wszystkie z tych zębów były leczone. Możliwe,że trójka kanałowo, (nie pamiętam) Problemem jest też to,że nie mogę pójść sobie ot tak do dentysty, na górnym łuku mam założony aparat i muszę czekać ponad miesiąc na wizytę u mojej Pani doktor :( Co to może być?

Witam serdecznie,
Konieczne tutaj jest dokładne badanie + zdjęcie RTG. Jeśli aparat jest również na dole, to od tego może być uczucie rwania. Mogą to być też przeciążenia zgryzowe związane ze zmianą położenia zębów górnych w czasie leczenia ortodontycznego.
Jeśli chodzi o samo badanie, to można zawsze udać się na kontrolę do innego stomatologa, jeśli nas to niepokoi, a jest długie oczekiwanie na wizyte.